Ўзбекистонда амалдорларнинг бизнесга ўтиши чекланади ва давлат харидларига сунъий интеллект назорати жорий этилади
19/02/2026 Ўзбекистон ва Қозоғистон ядро энергиясидан тинчлик мақсадларида фойдаланиш соҳасидаги ҳамкорлик ва Жиззах вилоятидаги атом электр станцияси лойиҳасини муҳокама қилишди 19/02/2026 Ўзбекистон ва Сербия электротехника, машинасозлик ва тўқимачилик саноати соҳаларида ҳамкорликни кенгайтиришга келишиб олдилар 19/02/2026 Ўзбекистон ва Малайзия ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди 19/02/2026 Хоразм вилояти делегацияси Туркиянинг Истанбул ва Трабзонга амалий ташриф билан борди 19/02/2026 Ўзбекистон, Эрон ва Туркия ўзаро интеграциялашган транспорт ва логистика тизимини яратиш масаласини муҳокама қилишди 19/02/2026 Ўзбекистон ва Ўмон транспорт ва логистика соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш масалаларини муҳокама қилишди 19/02/2026 Ўзбекистон транспорт инфратузилмаси ва авиация технологиялари соҳасида JBIC ва ITOCHU билан ҳамкорликни мустаҳкамламоқда 19/02/2026 Тошкентда Ўзбекистонда барқарор энергия соҳаси бўйича ЕС SECCA лойиҳасининг якунловчи давра суҳбати ўтказилди 19/02/2026 2025 йилда 20,2 млн тонна цемент ишлаб чиқарилди 19/02/2026 Ўзбекистонга 14 минг тонна араб хурмолари импорт қилинди