Ўшда 2026 йилга мўлжалланган Ўзбекистон-Қирғизистон минтақалараро ҳамкорлигининг устувор йўналишлари белгилаб олинди
19/02/2026 Сенатнинг Халқаро ишлар қўмитаси раиси Туркий дунё муҳандислари ва меъморлари иттифоқи раҳбари билан учрашди 19/02/2026 Ўзбекистон халқаро экспертлар билан ер ости сувларини комплекс бошқаришни муҳокама қилди 19/02/2026 Ўзбекистон – АҚШ ҳамкорлигининг устувор йўналишлари бўйича икки томонлама битимлар тўплами имзоланди 19/02/2026 Ўзбекистон Президенти АҚШ билан савдо-иқтисодий ва инвестициявий ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини таъкидлади 19/02/2026 Ўзбекистон Президенти АҚШ молия институтлари билан ҳамкорликнинг устувор йўналишларини қайд этди 19/02/2026 Ўзбекистон Президенти АҚШ савдо вазири билан учрашув ўтказди 19/02/2026 Ўзбекистон Президенти муқаддас Рамазон ойи кириб келиши муносабати билан халқни табриклади 18/02/2026 Тошкентнинг Сергели туманида автобус ёниб кетди — жабрланганлар йўқ 18/02/2026 Ўзбекистон энергия тежамкор совутиш бўйича минтақавий ташаббусга қўшилди 18/02/2026 Тошкентда ижтимоий тармоқлар орқали инсон аъзоларининг ноқонуний савдоси билан шуғулланган гуруҳ қўлга олинди