21 мартдан Саудия Арабистони ҳажга тайёргарлик муносабати билан умра визалари беришни тўхтатади
20/02/2026 Наманган туманида 627 грамм гашиш билан аёллар гуруҳи қўлга олинди 20/02/2026 Ўзбекистон ва Корея ўртасида парламентлараро ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди 20/02/2026 Олий Мажлис делегацияси ЕХҲТ Парламент Ассамблеясининг қишки сессиясида иштирок этди 20/02/2026 Тошкентда йўлларни жорий таъмирлаш ва чуқурчаларни тиклаш ишлари бошланди 20/02/2026 Ўзбекистонликлар ЯИДХ орқали банк карталари ва SIM-карталар устидан назоратга эга бўлади 20/02/2026 Автобус носозлиги сабаб Остона-Петропавловск трассасидан уч нафар ўзбекистонлик эвакуация қилинди 20/02/2026 Ўзбекистон ҳудудида Афғонистондаги зилзила сезилди 20/02/2026 Ўзбекистон Ички ишлар вазирлиги делегацияси БААда рақамли ва инновацион хавфсизлик технологиялари билан таништирилди 20/02/2026 «Айритом» чегара божхона постида реконструкция ишлари жадаллик билан давом этмоқда 20/02/2026 Ўзбекистонда «Умра» зиёрат сафарларини тарғиб қилишда реклама тўғрисидаги қонун бузилишлари аниқланди