Ўзбекистон – АҚШ ҳамкорлигининг устувор йўналишлари бўйича икки томонлама битимлар тўплами имзоланди
19/02/2026 Ўзбекистон Президенти АҚШ билан савдо-иқтисодий ва инвестициявий ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини таъкидлади 19/02/2026 Ўзбекистон Президенти АҚШ молия институтлари билан ҳамкорликнинг устувор йўналишларини қайд этди 19/02/2026 Ўзбекистон Президенти АҚШ савдо вазири билан учрашув ўтказди 19/02/2026 Ўзбекистон Президенти муқаддас Рамазон ойи кириб келиши муносабати билан халқни табриклади 18/02/2026 Тошкентнинг Сергели туманида автобус ёниб кетди — жабрланганлар йўқ 18/02/2026 Ўзбекистон энергия тежамкор совутиш бўйича минтақавий ташаббусга қўшилди 18/02/2026 Тошкентда ижтимоий тармоқлар орқали инсон аъзоларининг ноқонуний савдоси билан шуғулланган гуруҳ қўлга олинди 18/02/2026 Ўзбекистон Президенти Вашингтонга келди 18/02/2026 Ўзбекистонда жиноят ишларини ҳайъат аъзолари иштирокида кўриб чиқиш тизими жорий қилинади 18/02/2026 Ўзбекистонлик 65 мингдан зиёд фуқаро Мисрга саёҳат қилган